Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

dirt road, forest, spring

Dievs manā dzīvē ārpus Latvijas

Esi sveicināts mīļais lasītāj! Vai bija jauki lasīt iepriekšējās reizes Ingas Rātes liecību par Dievu viņas dzīvē Francijā? Mani ļoti uzrunāja viņas degsme un kalpošana youtube.com kanālā “Ceļa maize”. Vai tev izdevās paklausīties viņas brīnišķīgos Bībeles lasījumus? Ja nē, iesaku! Dievs caur tiem stiprina un nomierina.

Šoreiz gribu ļaut tev iepazīt Dieva tuvumu caur dzīvi, kas norit starp divām valstīm- Angliju un Latviju. Gluži kā gājputnam ir divas mājās- tā arī Madarai Kanelei ir mājas šeit pat Latvijā un mazliet tālāk tur Londonā. 

Kas ir Madara? Lasi un iepazīsi!

Esmu gandrīz pusi savas dzīves nodzīvojusi ārpus Latvijas. Esmu dzīvojusi gan daudzus gadus ASV, gan Anglijā un tagad kopš vasaras dzīvoju pusi laika Londonā un pusi laika Latvijā. 

Manās attiecībās ar Dievu ir bijuši gan kāpumi, gan kritumi, bet vienmēr Dievs un apstākļi ir veduši mani atpakaļ pie Viņa. Jau no sešu gadu vecuma sāku apmeklēt Latvijas Apvienotās Metodistu 2 Rīgas draudzi. Tā man ir ielikusi spēcīgus garīgos pamatus. Vēljoprojām atceros dziedātās slavēšanas dziesmas, svētdienasskolā mācītos Bībeles pantus, mācītājas sprediķus, sadraudzības vakarus un vasaras nometnes.  Tas viss mani ir noteikti spēcinājis un lai kas dzīvē notiktu un kaut reizēm ir licies “ka Dievs mani ir atstājis”, atskatoties atpakaļ Viņš visu laiku ir bijis man blakus un vadījis mani pareizajās sliedēs. 

Kad dzīve nomaina rakursu, esmu sapratusi, ka tas nenozīmē pasaules galu, bet kad Dievam ir citi un vēl labāki plāni, tikai jāpaļaujās. Kad vienas durvis aizveras, tad citi logi, durvis atveras. Un tā patiešām ir. 

Pašreiz Londonā strādāju par aktrisi, kur ļoti daudz aktierim ir jāsastopas ar atteikumiem, grūtībām, ko ne vienmēr cilvēks var panest. Tā ir savas profesijas specifika. Arī emocionāli, garīgi un fiziski ļoti prasoša profesija. Bet ieliktais iekšējais spēks nekad man nav ļāvis padoties. Arī tad, kad pati esmu padevusies un teikusi Dievam “es vairs nevaru”, Dievs mani ir noturējis, uzrodas iespēja un atkal ir jāpieceļas un jāiet tālāk. Dzīvojot ārzemēs, esmu apmeklējusi vairākas draudzes, gan Metodisu, gan citu konfesiju. Pirms nedēļas Londonā biju aizgājusi uz “Imprint” baznīcu, kas garīgi, gan muzikāli ir ļoti spēcīga draudze. Bet es arī savā ikdienā cenšos atvēlēt laiku garīgai izaugsmei, lai noturētu sevi fokusā. Lasu kādu literatūru, klausos kristīgo mūziku, lūdzos, meditēju un skatoties youtube sprediķus vai izglītojošu informāciju par garīgo, mentālo un fizisko veselību. Nebaidos arī griezties un lūgt palīdzību profesionālām iestādēm, ja jūtu, ka tas ir man ir nepieciešams, lai labāk sakārtotu un izprastu sevi, bet vienmēr beigās tomēr atgriežos atpakaļ pie savām attiecībām ar Dievu.

 Paralēli dziedu arī “Rīgas Gospel Korī”, kas noteikti ir arī mana garīgā ģimene, aizmugure. Grūtajos brīžos šie cilvēki man vienmēr ir stāvējuši klāt, lūguši par mani, turējuši roku. Protams arī ģimene un draugi. Man ir palaimējies ar cilvēkiem sev apkārt. Bet ja nebūtu noteikti šī ticība uz Dievu, cerība, daudzas lietas gan personīgajā dzīvē, gan karjerā noteikti būtu gandrīz neiespējami panest. Es vispār nesaprotu kā cilvēks var izturēt, bez ticības kaut kam Lielākam. Domāju, ka tā dzīvot ir ļoti grūti.

Jā, jā Madara patiesi ir meitene ko redzam TV ekrānos kad dzied slavenais “Rīgas Gospeļu koris.” Viņa arī ir meitene, ko vien dažas dienas atpakaļ redzēju latviešu seriālā “Nemīlētie- nolādētie.” Jā, viņa ir tava un mana māsa Kristū kas cauri dzīvei turas un ir kopā ar Tēti!

Lai Dievs uzrunā tevi caur šo liecību un dzīves stāstu- “…Dievam ir citi un vēl labāki plāni tikai jāļaujas!”

Ar liecību dalījās Madara Kanele & rakstu sagatavoja Vivita Kalniņa