Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

Top View of a Road in the Forest

Aicinājums uz LŪGŠANU…

Vardarbība un nāve nosaka pasaules dienaskārtību, un ir izmisīga vajadzība pēc labestības un cerības!

Es zinu, ka mūsu draudzes kopā ar daudziem citiem kristiešiem jau apzinās un lūdz. Neskatoties uz to, es vēlos īpaši aicināt uz lūgšanu mūsu dievkalpojumos nākamās svētdienās.  Es aicinu lūgties par taisnīgu mieru un mierinājumu daudzajiem nevainīgajiem upuriem. Es iedrošinu jūs noformulēt savas personīgās lūgšanas un lūgt par:

  • Izraēlu un Tuvajiem Austrumiem.
  • Nagorno Karabaha un armēņu kristiešiem, kas bēg no jauna genocīda viļņa.
  • Ukrainu.

Izraēla

Situācija Tuvajos Austrumos ir sarežģīta, un ir daudz dažādu viedokļu, skaidrojumu un perspektīvu par cēloņiem, vēsturiskiem notikumiem un ne mazāk par to, ko vainot. Bieži vien retorika ir asa. Teoloģiskās un politiskās pārliecības rada aizspriedumus un simpātijas, kas mēdz iepriekš noteikt, kas ir likumpārkāpēji un upuri. Neviena no pusēm nav bez vainas un bez atbildības par dziļajiem konfliktiem, kas gadu desmitiem vajā reģionu. Mēs zinām, ka teroristu organizācija Hamas, kuru atbalsta un kontrolē Irāna, uzbruka Izraēlai no Gazas joslas un ka teroristu organizācija Hezbollah uzbrūk no Libānas, bet ir pat uzbrukumi no Sīrijas – līdz šim vairāk nekā 1000 ebreju, musulmaņi un kristieši ir gājuši bojā, un vēl daudzi ir ievainoti. Izraēla aizstāvas pret uzbrukumiem un cenšas neitralizēt Hamas Gazas joslā – līdz šim gājuši bojā vairāk nekā 800 musulmaņu un kristiešu, un vēl daudzi ir ievainoti.

Nagorno-Karabakh

Pirms nedaudz vairāk kā divām nedēļām ilgstošais konflikts starp Azerbaidžānu un armēņu iedzīvotājiem autonomajā Kalnu Karabahas eksklāvā sasniedza kulmināciju, kad Azerbaidžāna izmantoja militāru spēku, lai piespiestu Armēnijas autonomiju padoties un pārņēma kontroli pār reģionu. Kalnu Karabahas strīds ir galvenais konflikta elements starp mazo, kristīgo Armēniju un daudz lielāko Turcijas atbalstīto musulmaņu Azerbaidžānu. Šķiet, ka viens no pasaules vecākajiem kristiešu apgabaliem, kurā ir 4. gadsimta baznīcas, atrodas uz izzušanas robežas. 120 000 armēņu cenšas izkļūt, baidoties no reālām etniskās tīrīšanas un genocīda briesmām, taču vienīgā izeja ir caur Lačinas koridoru, kuru Azerbaidžāna slēdza 2022. gada decembrī, un līdz šim izbēguši tikai aptuveni 1000.

Ukraina

Karš Ukrainā turpinās nemitīgi, un pilsētas katru dienu ir raķešu un bezpilota lidaparātu triecienu mērķis, prasot daudzu cilvēku dzīvības. Vairāk nekā 6 miljoni cilvēku ir aizbēguši no Ukrainas, un valstī ir vairāk nekā 5 miljoni iekšzemē pārvietoto cilvēku. Vajadzības ir milzīgas, ANO lēš, ka vairāk nekā 17 miljoniem cilvēku ir steidzami nepieciešama humānā palīdzība. Pēc pusotra gada nav tūlītēju izredžu, ka karš drīz beigsies, un tas ietekmē iedzīvotājus, kuri ikdienā dzīvo ar bēdām, sāpēm, trauksmi un bailēm. Apvienotā metodistu baznīca Ukrainā turpina nenogurstoši strādāt, lai dalītos ar Jēzus Kristus mīlestību, mierinājumu, cerību un spēku. Tev, cilvēk, ir sacīts, kas ir labs un ko Tas Kungs no tevis prasa, proti – darīt taisnību, mīlēt žēlastību un pazemīgi staigāt sava Dieva priekšā! Mihas 6:8 – lai Dievs dod mums žēlastību to darīt.