LAMB ikgadējās konferences noslēguma Dievkalpojums 21.08.2022.

Sludina: bīskaps Christian Alsted

Ir daudzas lietas, kas sākas ar sapni. Arī Pāvilam bija sapnis, kuru viņam deva Svētais Gars. Sapnis atnest Labo Vēsti par Jēzu Kristu visai pasaulei. Tas kļuva Pāvilam par pamudinājumu virzīties uz priekšu, ilgi neuzturoties vienā vietā. Kad Pāvils bija kādu laiku jau ceļojis un nonācis šodienas Turcijā, viņam tika dots vēl viens sapnis. Tajā viņš redzēja kādu vīrieti, pēc skata maķedonieti, kurš aicināja Pāvilu pie sevis. (apustuļu darbi 16:9-10) Tas bija milzīgs solis Pāvilam, jo viņš tā iespaidā devās uz citu pasaules daļu. Viņš ieradās Maķedonijas pilsētā Filipi ar stratēģiju – iet pie tiem, kuri ir atvērti Dievam.

Parasti Pāvils dotos uz sinagogu (baznīcu), bet Filipos tādas nebija. Tādēļ Pāvils ar savu ceļabiedru Sīlu devās uz vietu, kur viņuprāt cilvēki sanāca kopā lūgt – pie upes. Viņi satika sieviešu grupu un uzsāka sarunu ar viņām. Tā laika kultūrai ir ļoti neierasti, ka vīrieši uzsāk sarunu ar sievietēm, jo tolaik tajā kultūrā sievietes tika uzskatītas par otršķirīgām (mazsvarīgākām). Starp šīm sievietēm atradās arī Lidija. Viņa bija neparasta un bagāta biznesa sieviete. Viņa tirgoja purpura audumu, kuru izmantoja tikai bagātnieki tā cenas dēļ. Sieviete bija ne tikai atvērta ticībai, bet arī gatava dalīties ar uzņemto ticību savā namā, kā rezultātā viss nams pievērsās kristietībai. Un viņa teica Pāvilam un Sīlam :”tagad, kad esmu kristiete, kāpēc jūs nevarētu palikt manā namā?”. (apustuļu darbi 16:14-15) Vai saproti kas šeit notiek? Tur uzsākas mājas draudze un par tās mācītāju pirmo reizi kristietības vēsturē kļūst sieviete. Parasti, ja kāds nams pieņēma Kristu un tas nams kļuva par pulcēšanās vietu kristiešiem, tad par mājas draudzes līderi, mācītāju iecēla nama saimnieku.

Pāvils ar Sīlu strādāja pie sava sapņa, veidodami attiecības ar cilvēkiem un Dievu. Viņi virzījās uz priekšu diezgan lielā ātrumā, meklēdami cilvēkus, kuri varētu vadīt šādas mājas grupas. Viņi deva cilvēkiem atbildību. Reizēm tas izdevās un reizēm nē, bet viņi izmantoja iespējas. Viņi meklēja kurš ir gatavs nodoties Dievam, un tad iecēla viņu par atbildīgo, uzticoties, ka Dievs viņiem palīdzēs. Dažkārt viņi pieļāva kļūdas, bet dažkārt viss izdevās, kā šajā gadījumā. Tomēr neraugoties uz labo iznākumu Pāvils un Sīla nonāca cietumā. Bet pat cietumā viņi turpināja slavēt un nepadoties. Viņiem dziedot notika zemestrīce, saīsinot garo stāstu, viņi tika ārā no cietuma un cietuma virsnieks, kurš bija pārbijies par gaidāmajām sekām par visa notikušo, uzņēma Pāvilu un Sīlu savā namā. Tovakar cietuma uzraugs un viņa nams kļuva par kristiešiem un izveidojās otrā draudze Filipos. (apustuļu darbi 16:16-36) 

Kāpēc Pāvils un Sīla to darīja? Jautājums „kāpēc” ir ļoti svarīgs jautājums, kuru uzdot mums pašiem. Kāpēc mēs darām to, ko mēs darām mūsu draudzēs? Pasludinām Labo Vēsti cilvēkiem un dalāmies ko nozīmē būt par kristieti, kā tas ir ietekmējis un veidojis mūsu personīgo dzīvi…

Kad Dievs vēlējās izpaust Savu mīlestību mums, Viņš sūtīja Jēzu Kristu. Dieva Vārds nāca pie mums un kļuva par stāstu, kas mūs identificē. Dievs parādīja mums mīlestības dzinumu (asnu) un žēlastības samaksu, kad Jēzus Kristus nomira pie krusta. Un ar Kristus augšāmcelšanos Dievs uzveica nāvi, grēku un ļaunumu.

Tad kāpēc mēs dalāmies ar Labo Vēsti? Kāds 20 gadsimta izcils teologs, kura viens no lielākajiem darbiem bija baznīcas doktrīna, kas aizņēma 14 sējumus, pieņēma sava studenta izaicinājumu un apkopoja savu darbu vienā teikumā: „Jēzus mani mīl, to es zinu, jo tā saka Bībele.”. Tas ir tik vienkārši un tajā pašā laikā tik dziļi un neaptverami. Tā arī ir atbilde kāpēc mēs to darām. Tādēļ, ka es zinu, ka Jēzus mani mīl un es gribu, lai citi to arī uzzin, jo es zinu kāda tam ir nozīme manā dzīvē. Kas tam ir virzītājs? Tas ir, kad Jēzus saka: „kā Tēvs Mani ir sūtījis Es sūtu jūs!”. Un Jēzus uzlūkoja viņus (mācekļus) , man nav zināms kā precīzi viss notika, bet es pieļauju, ka tas varēja būt tā: Jēzus ieturēja kādu laiku klusumā, ieskatījās katram acīs un teica: „Saņemiet Svēto Garu!”. (Jāņa ev. 20:21-23)

Kāds ir tavs sapnis, kuru Dievs ir ielicis tev sirdī? Tavs kāpēc? Vai tu zini, ka šī sapņa virzītājs uz priekšu ir Dieva Gara spēks? Saņem Dieva aicinājumu, sapni. Saņem Dieva mīlestību un zini, ka tu esi mīlēts. Saņem Svēto Garu. Āmen.