Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

Baznīcu nakts

Tuvojas Baznīcu Nakts. Tādēļ palūdzām mūsu Baibu Špēru – Šporu mazliet pastāstīt kas ir Baznīcu Nakts un kā viņa, būdama daļa no organizatoru komandas, tās redz.

Kas ir Baznīcu nakts notikums?

Baznīcu nakts notikums ir aicinājums visiem Latvijas un ne tikai Latvijas dievnamiem būt atvērtām durvīm, sirdīm un prātiem, lai ikviens cilvēks šajā dienā, var droši ieiet dievnamā neuzliekot nekādus pienākumus. Šī ir diena kad jebkura konfesija var lauzt stereotipus par to kādi ir kristieši, kāda ir baznīcas dzīve ikdienā. Diena, kad lielākā daļa dievnamu nāk vienotās lūgšanās un vienojas kopīgā evaņģelizācijā. 

Cik sen notiek Baznīcu nakts?

Baznīcu nakts notiek kopš 2014 gada. Šogad būs jau 9 reizi. 

Cik ilgi Tu darbojies Baznīcu nakts organizatoru komandā?

2015. gadā Baznīcu nakts notikumu organizēju savā draudzē, Liepājas metodistu baznīcā. Pēc tam tiku aicināta pievienoties komandā un būt Kurzemes novada koordinatorei. 

Vai šī notikuma laikā var pietuvoties Dievam?

Noteikti! Ļoti daudz draudzes šo notikumu izmanto evaņģelizācijai. 

Kas Tev patīk Baznīcu naktī?

Man patīk vairākas lietas. Viena no tām, ka es šajā laikā varu apmeklēt dievnamus, kuros es neesmu bijusi. Otrā- piedzīvot Dieva klātbūtni katrā vietā, dievnamā, kurā esmu iegājusi. 

Vai pēc Baznīcu Nakts draudzes, kuras piedalījās, sniedz kādu atskatu kā viņiem gājis?

Jā, mēs lūdzam draudzes ar to dalīties. Pirms pandēmijas, aptuveni divas nedēļas pēc notikuma, aicinājām Baznīcas Nakts pārstāvjus uz tikšanos. Nācām kopā sadraudzībā, slavējām un dalījāmies pieredzes stāstos. 

Pēdējos gados esam lūguši mazu aprakstu par Baznīcu Nakts notikumu. 

Kas būtu jāņem vērā cilvēkiem, kuri vēlas ņemt dalību kā apmeklētājs?

Mūsu mājas lapā (www.baznicunakts.lv)  ir karte ar atzīmētām vietām kur katrs dievnams tiek atzīmēts. Iesaku izvēlēties sev maršrutu, apskatīt no cikiem līdz cikiem dievnami ir atvērti. Varbūt ir arī ieplānots kas īpašs kādā no Dievnamiem. Un protams ērtus apavus! 

Kā ir ar tevi,  lasītāj, vai esi piedalījies baznīcu naktī? Varbūt tev ir kāds spilgts atgadījums palicis atmiņā, kas atklāj Dieva  klātbūtni tajā?

Dalies savā pieredzē rakstot mums uz avize@bakuguns.lv 

Šogad Baznīcu nakts notikums notiks 2022.gada 28. maijā. Pieteikuma anketu atradīsiet www.baznicunakts.lv