Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

Kas ir BĪBELE? Kad, kāpēc un kā to vajadzētu lasīt?

Bībele – visiem vairāk vai mazāk zināms, ka tā ir grāmata, kas ir par Dievu, bet ne visi zin, ka Dievs ir šīs grāmatas patiesais autors! Dievs uzrunājis 40 cilvēkus, un katrs no tiem uzrakstīja vismaz vienu grāmatu Bībelē, tajā kopumā ir 66 grāmatas, kas sarakstītas aptuveni 1500 gadu laikā. Bībele tika sarakstīta 3 dažādos kontinentos – Āfrikā, Āzijā un Eiropā, un 3 dažādās valodās – ebreju, aramiešu un grieķu, tomēr tā ir lasāma kā viena grāmata, jo tai ir viens vēstījums – pasludināt Dieva Vārdu pasaulei. 

Kāpēc vispār jālasa Bībele? Tā ir uzticama un var tevi mainīt! Taču, lai tas notiktu, tā nevar būt par tējas krūzes paliktni, dekoratīvo elementu tavā interjerā vai putekļu krājēja grāmatu plauktā! 

Kā efektīvi lasīt Bībeli? Tev šo grāmatu vajadzētu lasīt kā grāmatu kopumu un saprast, ka tajā ir gan vēsture, pravietojumi un dzeja, gan vēstules un evanģēliji. Bet noteikti nevar aizmirst par to, ka viss notiek saskaņā ar Dievu, tāpēc tev vajadzētu ieklausīties, ko Svētais Gars vēlas tev pateikt! Lūdz Svēto Garu atklāties un tevi mācīt caur Bībeles rakstu vietām, uzdod jautājumus un ļauj, lai Svētais Gars tev palīdz rast atbildes!  

Kad vajadzētu lasīt Bībeli? Atbildēt varu vienā vārdā – REGULĀRI!!! Kāpēc? Tāpēc, ka tevi mainīs pat viens izlasītais pants dienā, ja vien pie tā uzticīgi turēsies! Bībeles lasīšana ir ieradums, bet lai to nostiprinātu tev pašam ir jābūt mērķtiecīgam un ar lielu gribasspēku, citādi, lasīšana ātri aizmirsīsies un tu neļausi Dievam mainīt tavu sirdi un liegsi iespēju sadzirdēt to, kas tev tajā brīdī ir patiesi nepieciešams! 

Padomi, kā izveidot ieradumu lasīt Bībeli:

  • Lasi katru dienu vienā laikā;
  • Atrodi vietu, kur vari pabūt viens un tevi neviens netraucē;
  • Pat ja vari veltīt tikai 5 minūtes laika – lasi! 5 minūtes ir vairāk, nekā nelasīt vispār!!!
  • Pirms lasīšanas lūdz, lai Dievs tevi uzrunā caur vietu, ko lasīsi Bībelē;
  • Ja nesaproti, ko esi izlasījis, atzīmē to un lūdz kādam palīdzību to saprast!

Kad es biju jauniete, tad man nebija pieejama nekāda Bībeles aplikācija telefonā, es uzaugu lasot Bībeli papīra formātā, lai gan tagad es diezgan daudz izmantoju aplikāciju, es tiešām no sirds iesaku – paņem rokās Bībeli! Drukātu uz papīra un iesietu vākos! Kāpēc? Tā ir pavisam cita, nozīmīgāka sajūta turēt rokā šo grāmatu, tas ir daudz personiskāk, bet tās ir tikai manas domas! Kāpēc vēl vajadzētu lasīt drukātu Bībeli? Tāpēc, lai iemācītos tajā orientēties un atrast nepieciešamo! Pat, ja tev dažreiz šķiet, ka neko nesaproti, Dievs zina, kas tev ir vajadzīgs konkrētajā laikā! Lūdz palīdzību Dievam saprast Bībelē uzrakstīto, kā arī lūdz palīdzību paskaidrot Rakstus kādam garīgam līderim, ticīgam draugam, mācītājam vai arī man, rakstot uz avīzes e-pastu: avize@bakuguns.lv