Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

Saruna ar Dievu

Čau, lasītāj, te atkal es – Laine! Šodien gribu pastāstīt par lūgšanu – sarunu ar Dievu, kā arī uzdot dažus jautājumus tev pašam. Kā tu domā, vai sarunām ir liela nozīme tavās attiecībās ar draugiem, ģimeni, skolotājiem un citiem cilvēkiem tavā dzīvē? Es zinu, ka cilvēki ir dažādi un citi vairāk runā, bet citi labāk prot klausīties, taču labi, ja abas šīs prasmes ir līdzsvarā. Cik bieži tu sarunājies ar saviem apkārtējiem? Es noteikti to daru katru dienu un savādāk būtu ļoti grūti vienam otru saprast, ja sarunas nebūtu! 
Tagad padomā, ja tu ar saviem draugiem un ģimeni sarunājies katru dienu, vai Dievs arī nav pelnījis tavu uzmanību katru dienu? Es, protams, būtu ļoti priecīga, ja tu varētu apgalvot, ka lūdz Dievu vairākas reizes dienā, bet ne vienmēr tā notiek. Es zinu, ka var būt arī ilgi klusuma brīži, un atgriezties pie regulārām sarunām ar Debesu Tēti citreiz ir īsts izaicinājums, bet tas noteikti ir tā vērts! Padomā, kas notiktu, ja tu ar savu ģimeni vai draugiem aprunātos tikai reizi nedēļā, mēnesī vai gadā?
Dievs vēlas mūs uzklausīt un atbildēt mums, Viņš gaida katru mūsu sarunu, Dievam neinteresē, kāds ir mūsu garīgais, kā mēs izskatāmies vai kur atrodamies, kad ar Viņu sarunājamies. Lūgšana ir saruna. Es savā dzīvē esmu daudz reižu saskārusies ar vārdiem “es nemāku lūgt”. Ja lūgšana ir saruna, tad pajautā sev – vai tu proti sarunāties? Ja tevi māc šaubas vai neesi drošs, ko teikt, tad zini, ka Jēzus mācekļi arī jautāja, lai māca viņiem lūgt, arī tu vari darīt to pašu.
Dievs Bībelē mums ir atstājis skaidras atbildes un piemērus, kad un kā Viņu lūgt un kas mums būtu jāietver mūsu lūgšanā. Sarunājies ar Viņu, kad esi noraizējies! Raizes jeb uztraukums liek tavam ķermenim saspringt, tu nespēj koncentrēties, un emocijas var sist augstu vilni, raizes atņem mums drosmi un uzdzen bailes un nedrošību. Uzdrīksties uzrunāt Dievu, lai Viņš parūpējas par to, kas tevi uztrauc un dod drosmi rīkoties!
Sarunājies ar Viņu, kad tev kas trūkst! Jēzus mācīja cilvēkiem nebaidīties lūgt Dievu pēc tā, kas viņiem trūkst, jo Viņš dos tev to, kas tev ir vajadzīgs, ja vien tu Viņam to lūgsi. Protams, runa nav par jaunu telefonu, jo vecais apnicis, vai ceļojumu uz Tenerifi, jo apnicis, ka ir auksts un gribas pagozēties saulītē. Dievs redz, kas tev trūkst un ir nepieciešams, ieliec to savā lūgšanā!
Sarunājies ar Viņu ikreiz, kad vēlies ar Dievu runāt! Pastāsti, kā tev iet! Dievs vēlas dzirdēt tavas lūgšanas arī tad, kad esi priecīgs un tev visa ir gana. Dievs vēlas vienkāršu, patiesu un īstu sarunu ar tevi.

Ko tu vari iekļaut savās lūgšanās? Pateicību un slavu Tam Kungam, Viņam ir prieks dzirdēt, ka mēs par Viņu priecājamies un slavējam par to, ka Viņš ir, kāds Viņš ir un ko Viņš dara mūsu dzīvēs. Nožēlo savas nepareizās rīcības un vārdus, ko esi kādam pateicis vai izdarījis, kaut vai tikai nodomājis.
  
Dievs devis savu Dēlu, kas mira mūsu grēku dēļ, lai Dievs spētu piedot mums mūsu grēkus, ja tos nožēlojam. Un, protams, pie Dieva varam vērsties ar saviem lūgumiem, jo Viņš ir varens un dod mums to, kas mums ir nepieciešams un vēl vairāk.  
Kā lūgt Dievu? Tā, kā tu jūties ērti, ar Viņu sarunājoties. Nav svarīgi, vai tavas acis ir atvērtas vai aizvērtas, rokas saliktas kopā vai nē, vai esi uz ceļiem, ej pastaigā vai guli gultā, nav svarīgi, vai tu lūdz skaļi vai savās domās. Galvenais – dari  to no sirds! Esi Dieva draugs, sarunājies ar Viņu katru dienu, jo caur sarunām veidojas stipra draudzība.