Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

Kristīgās ziņas pasaulē

Mūsu LAMB mācītāja Anna Dobele, kas ir arī Latvijas Armijas virsleitnante un kapelāne, sūta  mums visiem sirsnīgus sveicienus! Viņa patreiz atrodas nosūtījumā Kosovā un tā ir valsts, kurā sadzīvo musulmaņi kopā ar kristiešiem, lai gan ne vienmēr tā ir bijis vēsturē. Un lūk ziņojums no viņas, par ko ir vērts aizdomāties un aizlūgt. Anna uzsver LĪDZCIETĪBU! Tā ir lieta, kas ir nepieciešama jebkuram pasaules iedzīvotājam. Ļoti viegli izrādīt līdzjūtību ikvienam kristietim – jo tie tak ir mūsu brāļi un māsas. Bet svarīgi ir izrādīt līdzjūtību tiem, kas tic citādāk, uzvedas citādāk, neizskatās kā tu, un ir ar daudz citām atšķirībām. Kāpēc? Jo mēs visi esam cilvēki. Nozīmīgi ir izrādīt līdzjūtību, kas izpaužas arī kā cieņa pret otru. Jo Kristus aicina mīlēt ikvienu tuvāko (un pat ienaidnieku Mateja ev. 5:44) – tātad arī kaimiņu, kas tic citādāk, uzvedas citādāk, ģērbjas citādāk vai ir ar jebkurām citām atšķirībām. Lūgsim gan par šo Annas aprādīto novērojumu esot misijā, gan arī par viņu pašu, kas vēlas būt paties Dieva instruments, kurai ir Dieva dota gudrība un vadība šajā darbā. Kā arī par viņas sirdsmieru par mājiniekiem, tālumā esot!

(Info. 24.novembrī) Atsaucoties uz Kristīgās Palīdzības Kalpošanas organizāciju (Christian Aid Ministries) Haitī, šā gada 16.oktobrī tika nolaupīti 17 misionāri. To izdarīja vardarbīga banda (400 Mawozo), kas nu jau kādu laiku uzdarbojas un valdība ir bezspēcīga. 16 misionāri ir no ASV un 1 no Kanādas, bet viņu skaitā ir arī 5 bērni. Divi misionāri tika atbrīvoti pēc 37 dienām ieslodzījumā, taču banada vēl joprojām pieprasa 17 miljonus ASV dolārus kā izpirkumu par pārējiem. Vietējās valdības bezspēcību sāk nosodīt pamatiedzīvotāji, jo 2021.gada pirmajos astoņos mēnešos vien Haitī policījā tika reģistrētas 300 nolaupīšanas, taču uz doto brīdi šis skaits jau pārsniedz 600. 

Bēgļi no Afganistānas vēl joprojām meklē patvērumu visās iespējamās pasaules valstīs. Zīmīgi, ka lielākā daļa savu atbalstu un palīdzību saņem ne tikai no vietējām pašvaldībām, bet lielākā daļa saņem gan praktisku, gan garīgu palīdzību no kristīgajām draudzēm. Piemēram, ASV novembrī uzņēma 50,000 bēgļus un daudzas draudzes pat nodrošna angļu valodas apmācības, kā arī drošu patvērumu un daudziem tik ļoti nepieciešamo “drošības spilvenu”. Un līdz ar šīm praktiskām palīdzībām tiek pasludināta Labā Vēsts un tiek evaņģelizēts. 

Āfrikā notiek brīnums saistībā ar COVID-19 vīrusu. Globālās veselības katedras vadītājs Wafaa El-Sadr no Kolumbiens Universitātēs saka: “Lai gan Āfrikai nav vakcīnas un resursu, lai cīnītos pret COVID-19, kas, savukārt, ir pieejams citām valstīm, tomēr, acīmredzami viņiem klājas daudz labāk nekā pārējai pasaulei.” Statistika norāda, ka Āfrikā vakcinēto ir mazāk nekā 6%, taču jau mēnešiem ilgi Āfrika tiek atzīta kā vismazāk COVID-19 skartais reģions. Vietējās veselības ministrijas pārstāvis teica zīmīgus vārdus: “Ne vienmēr spēlē lomu tas, cik daudz naudas tev ir, jeb cik izsmalcinātas slimnīcas tev ir!” Jā, interesanti! Kas tavuprāt spēlē lomu?

Ugandā notika pašnāvnieku terorakts, ko organīzēja Islāmistu nemiernieku grupējums, kas saistīts ar ISIS. Tāpat nesen Ugandā tika nogalināts mācītājs, kurš atteicās paklausīt Musulmaņu ekstrēmistiem aizvērt savu baznīcu. Vai zināji, ka Ugandas presidents ir kristietis, kurš valdībā ir jau 35 gadus. Neskatoties uz mokām, kuras daudzi kristieši tur piedzīvo, tomēr Kristus Draudze Ugandā aug bez mitas. 

Hindu radikālie nacionālisti Indijā nelegālā veidā panāk, ka valdība aizliedz kristiešiem noturēt savus Dievkalpojumus. Patreiz vairāk kā 50 Draudzes ir slēgtas.

Sagatavoja Kristīne Rozefelde