Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

DIEVS – MANS DRAUGS

Dažreiz mēs par Dievu zinām, jo mūsu ģimene ir kādā draudzē, esam piedzimuši kristīgā ģimenē, omītei vienmēr gribējās pastāstīt par ko stāstīja mācītājs Dievkalpojumā, vai jau no bērnības uz baznīcu mūs ir vedusi kaimiņiene kopā ar saviem bērniem! Taču ne vienmēr tā notiek, dažreiz bērni par Dievu uzzin bērnudārzā vai skolā, dažreiz gadās kāds draugs, kurš sācis savu ceļu pie Dieva savos tīņu gados, bet dažreiz tas notiek arī vēlāk!

Bieži notiek tā, ka par Dievu zina,  bet personīgi nepazīst, tā notika arī ar mani. Kad biju bērns, es daudz uzzināju par Dievu no savas kristīgās ētikas skolotājas, bet tie bija tikai stāsti, es par Dievu daudz ko zināju, bet nepazinu! Līdzīgi, kā es zinu Ievu no 9.C klases, jo mana labākā draudzene stāstīja, ka viņa ar Ievu bija kopā vasaras nometnē vienā grupā, sadraudzējās un pavadīja daudz laika sarunās! Es zinu, ko mana labākā draudzene stāsta par Ievu, bet vai tas nozīmē, ka es viņu pazīstu? Vai piemēram, ir kāds pasaulē atpazīstams cilvēks, par kuru es zinu pilnīgi visu, ko var atrast internetā, soctīklos un intervijās, vai tas nozīmē, ka es viņu pazīstu? Nē! 

Dievs vēlas, lai mēs par Viņu ne tikai zinātu, bet arī Viņu pazītu! Ko nozīmē iepazīties ar Dievu? Kā to izdarīt un ar ko sākt? 

Mēs zinām, kā iepazīties ar cilvēkiem. Vai ne? Dažreiz kāds mūs ar kādu iepazīstina, dažreiz mēs sākam sarunāties paši. Parasti, mēs uzzinām otra vārdu, kādu informāciju no otra, ar kuru viņš vēlas dalīties, un sniedzam kādu informāciju par sevi. Dažkārt, ja ir kopīgas intereses, piemēram, futbola treniņi vai skolas koris, mēs pavadām laiku kopā, sarunājamies un iepazīstam otru tuvāk. Dažkārt no šīm sarunām izveidojas draudzība. Ar Dievu ir mazliet savādāk, Dievs mūs visus pazīst, taču Viņš VIENMĒR vēlēsies, lai šīs attiecības starp tevi un Viņu ir abpusējas! Dievs grib, lai Tu ar Viņu sarunājies patiesi un atklāti!

Kā sarunāties ar Dievu?
Pirmkārt, tā ir lūgšana – tu vari lūgt Dievu! Lūgšana ir vienkārša saruna ar Dievu. Tici man – nav nepareizu lūgšanu!!!

Otrkārt, Dievs ar tevi runā caur Bībeli! Svētie Raksti ir brīnišķīga Dieva dāvana, kurā var meklēt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem! Un ja tev šķiet, ka tu taču nestaipīsi Bībeli katru dienu līdzi, tad nedari to! Tagad Bībele ir pieejama arī telefonā, un to gan tu parasti ņem līdzi visur, kur dodies. Vismaz es noteikti!

Treškārt, Dievs atbild tev caur citiem cilvēkiem – dažreiz, tev pat nenojaušot, kāds var pateikt to, ko patiesībā Dievs grib tev teikt! Tāpēc ieklausies citos, jo tu nekad nezini vai Dievs nevēlas tev ko teikt!

Es ticu, ka mūsu patiesā iepazīšanās sākās pēc kādas nometnes, ja manas attiecības ar Dievu pirms tam varētu raksturot, kā tikko sākušos draudzību, kad mēs sākam sarunāties un viens otru iepazīt – es runāju ar Dievu lūgšanā, lasīju Bībeli un mēģināju saprast, kas tajā ir uzrakstīts, apmeklēju jauniešu vakarus un nometnes, apmeklēju Dievkalpojumus, tad pēc šīs nometnes, kad sajutu Trīsvienīgā Dieva klātbūtni un pieņēmu Jēzu savā sirdī, tikai tad sākās mūsu draudzība pa īstam.

Vienmēr, kad man pajautā – Kas tev ir Dievs? Mana atbilde vienmēr ir bijusi nemainīga – DRAUGS. Kas tev ir Dievs? Vai Viņš ir Tēvs, gaisma, patiesība, mīlestība, cerība, tiesnesis, Gars? Arī uz šo jautājumu nav nepareizas atbildes, taču man Dievs ir draugs pie kura varu vērsties priekos, bēdās, dusmās, aizvainojumā, ar mīlestības pilnu sirdi vai pilnībā iztukšota, enerģijas pārpilna vai nogurusi, stresā vai pilnīgā mierā, Dievs nešķiro vai neizvirza prasības par to kādam tev jābūt vēršoties pie Viņa, Viņš gaida tevi ar atplestām rokām jebkurā situācijā! Atsaucies un atver savu sirdi Viņam!